piątek, 31 lipca 2015 r.
Informacja dla głuchoniemych przejęsław sisms Ławszowa Kryta pływalnia
Interaktywna mapa

Turystyczna perła Dolnego Śląska

Zamek Kliczków Gmina Osiecznica leży w południowo-zachodniej części Polski i w północno-zachodniej części województwa dolnośląskiego. Jest jedną z największych gmin w kraju pod względem obszaru (pow. 437,1 km2). Na jej terenie znajduje się 12 miejscowości. O niezwykłym uroku gminy przesądzają lasy, które zajmują ok. 87% powierzchni gminy oraz przecinające je przepiękne rzeki Kwisa i Czerna Wielka. Równiny wraz z licznymi zbiornikami wodnymi oraz lasami stanowią niepowtarzalny urok tej krainy, a znajdujący się w gminie Zamek Kliczków jest jednym z najpiękniejszych zamków Dolnego Śląska. Na tereny rolnicze przypada jedynie 30,21 km2, a więc zaledwie 6,9% powierzchni gminy. Gminę zamieszkuje 6821 osób, a zatem gęstość zaludnienia wynosi tylko 15,6 osób/km².

Mapa Osiecznicy O atrakcyjności turystyczno-krajoznawczej gminy Osiecznica decydują duże kompleksy leśne zasobne w runo i zwierzynę. Jeziorka, stawy rybne i malownicza Kwisa w krajobrazie gminnym stanowią jej wielkie naturalne bogactwo. Czyste wody oraz malownicze położenie wśród otaczających lasów, co roku przyciągają na tereny gminy rzesze turystów.Przyjezdni koncentrują się wokół wsi Kliczków, gdzie występuje zalew na Kwisie przy elektrowni wodnej i trzy jeziorka śródleśne, w tym Błękitka I, Błękitka II, Błękitka III. Drugi obszar leży na północny zachód od wsi Parowa, gdzie znajdują się duże kompleksy stawów hodowlanych o starym rodowodzie.

Kliczków - przejażdżka dorożkąDojazd – gminę przecinają drogi krajowe (autostrada A4 i droga krajowa 18 ze wschodu na zachód), krzyżujące się z biegnącymi z północy na południe drogami wojewódzkimi (nr 350 i 357), którymi można dojechać do najpiękniejszych miejsc w gminie.

KwisaCzyste lasy, woda i powietrze to najważniejsze walory turystyczno-krajoznawcze gminy. Dzięki tym walorom, w gminie rozwija się turystyka w różnych formach wypoczynku. Bogactwo lasów, malowniczy przełom Kwisy z wodospadem w Osiecznicy oraz interesujące zabytki sprzyjają odpoczynkowi.

Gmina Osiecznica